Banner

Doprava a ubytování

Doprava

Upozornění

Vzhledem k plánovaným úpravám v rámci protipovodňových opatření nastanou změny v dopravě autem i MHD. Pro aktuální situaci sledujte stránky https://protipovodnovaopatreni.olomouc.eu/soucasna-etapa/doprava

Účastníci, kteří jedou na seminář autem
Svá vozidla máte možnost zaparkovat v místě ubytování. Další možností je parkování kolem místa konání a na parkovišti v přilehlých studentských kolejích. Tato parkovací stání však bývají plná.

Účastníci, kteří jedou na seminář vlakem
Z hlavního nádraží v Olomouci se na Žižkovo náměstí dostanete náhradní autobusovou dopravou. Přímá tramvajová trať do centra přes Masarykovu třídu je z důvodů rekonstrukce uzavřena. Aktuální situace se může měnit. https://www.dpmo.cz/informace-pro-cestujici/aktuality/?id=271

Účastnící, kteří jedou na seminář autobusem
Z autobusového nádraží projdete podchodem k tramvajové zastávce. Tramvají se dostanete na Hlavní nádraží. Z hlavního nádraží v Olomouci se na Žižkovo náměstí dostanete náhradní autobusovou dopravou. Přímá tramvajová trať do centra přes Masarykovu třídu je z důvodů rekonstrukce uzavřena. Aktuální situace se může měnit. https://www.dpmo.cz/informace-pro-cestujici/aktuality/?id=271

Stravování (oběd)

Kozlovna M3

http://www.kozlovnam3.cz/

Café restaurant Konvikt

http://konvikt-olomouc.webnode.cz/

Bistrá kráva

První bistro v Olomouci s netradičním názvem Bistrá kráva. Po ránu vám dodá energii výborná snídaně, do práce si můžete vzít sandwich nebo čerstvý koláč. V době oběda si můžete zajít na obědové menu.

Restaurace Arigone

Odkaz na stránky: http://www.arigone.cz/

Ubytování

Informace o možnostech ubytování naleznete na zde

Naše tipy:

CLARION CONGRESS HOTEL OLOMOUC

Clarion Congress Hotel Olomouc (bývalý Hotel Sigma Olomouc) nabízí mimořádný komfort 126 moderních pokoj. Hotel je situován přímo naproti hlavnímu vlakovému nádraží a má výborné dopravní napojení na dálnici směr Praha, Brno a Ostrava. Zastávka MHD do centra města se nachází přímo u hotelu.

HOTEL PALÁC OLOMOUC

Hotel Palác nabízí kvalitní a zároveň cenově dostupné ubytování v historickém centru Olomouce. Hotel prošel v roce 2011 kompletní rekonstrukcí, a tak je schopen nabídnout příjemný pobyt i náročnějším hostům. Přímo v hotelu se pak nachází kavárna Café Palác.

HOTEL U DÓMU

Hotel je umístěn nedaleko katedrály sv. Václava. Ve všech apartmánech je telefon, TV se satelitem a malá kuchyňka. Celková kapacita je 16 lůžek v 6 apartmánech.

Hotel Arigone

Hotel Arigone je zařazen do kategorie ***. ARIGONE se nachází v historickém centru Olomouce a jeho součástí je hotel, penzion a restaurace. Celková kapacita je 53 pokojů a 90 lůžek.

PENZION U JAKUBA

Pension U Jakuba najdete přímo v historickém centru Olomouce. Ideální místo nejen pro české a zahraniční turisty, návštěvníky a obdivovatele historických památek, ale i pro svatby, služební cesty a jiné firemní a společenské akce vyžadující příjemné kvalitní krátkodobé a dostupné ubytování. Pension je situován na ulici 8. Května, přímo u Horního náměstí v budově měšťanského domu, jehož historie sahá až do 15. století. V letech 2003– 2004 prošel areál první vlnou kompletní rekonstrukce a v roce 2005 pak proběhla konečná fáze rekonstrukce. Nyní nabízíme hostům komfortní ubytování v luxusně zařízených studio-apartmánech. Pro náročnější je zde možnost podkrovního apartmánu. Dále jsou Vám k dispozici luxusně vybavené jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje za přijatelné ceny. K dispozici je i soukromé parkoviště.

HOTEL GÓL OLOMOUC

Tříhvězdičkový Hotel Gól se nachází v blízkosti centra města, v klidném prostředí poblíž sportovního areálu SK Sigma a sportovně-relaxačního centra OMEGA. Kapacita hotelu je 87 lůžek.

UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI – SPRÁVA KOLEJÍ A MENZ

  • Ubytovací kancelář SKM Univerzity Palackého
  • Šmeralova 8, Olomouc 771 11
  • Tel.: +420 777 000 202
  • Tel/fax: +420 585 226 057
  • Email: vondra@skamnw.upol.cz
  • Web: skm.upol.cz

SKM UP nabízí v průběhu celého kalendářního roku ubytování hotelového typu s možností stravování v objektu kolejí pro studenty, tuzemce i zahraniční hosty. Držitelům mezinárodních studentských průkazů poskytujeme výrazné slevy. Veškeré ubytovací kapacity jsou v dosahu MHD nejvýše 15 minut od centra Olomouce.